Travel

ONE WEEK IN MILAN


Přeji krásný den! Tak jsem po delší časové odmlce zase zpátky a mám pro vás sepsaný další článek z cestovatelské sféry. Tentokrát jsem pro změnu cestovala se svou mamkou, jelikož tahle cesta do italského Milána byla hlavním dárkem pro mou mamču k narozeninám. :)) O společné cestě do zahraničí ála dámská jízda jsme se bavily snad od mého pubertálního období a nedávno jsem zhodnotila, že nastal čas, ji zrealizovat.

   

 

Kolik komplikací našemu odletu do Milána předcházelo, vám raději psát nebudu. Nakonec jsme odlětěly s rakouskou společností Austrian Airlines z Vídně do Linate. Po krátkém letu jsme si na letišti vzaly taxi a jely se ubytovat na hotel. Na 6 dnů jsem nám přes Booking zarezervovala příjemný hotel Bianca Maria Palace, který se nachází přímo v centru Milána. S poskytnutými službami od stravování po ubytování jsme byly spokojené, a tak vám mohu s klidným svědomím hotel doporučit. :)

      

Jak už o mně víte, nejsem vyloženě vášnivá turistka s foťákem kolem krku, co za každou cenu musí vidět každý kout města. Vždy když se někam chystám vycestovat, si od známých či recenzí na internetu nechám doporučit dobré restaurace a kavárny. Naši dovolenou v Miláně jsme vyloženě pojaly jako dámskou jízdu v harmonií italské kuchyně, útulných kaváren, skvělého gelata, nákupů a samořejmě nějakých památek. :))

   

   

Restaurace MAIO je jednou z těch doporučených a musím říct, že i my přidáváme kladné hodnocení a dále doporučujeme těm, co se do Milána taky chystáte. Nejen, že jsme měly milou a pozornou obsluhu, skvělé jídlo a atmosféru, ale hlavně nezapomenutelný výhled přímo na katedrálu Duomo di Milano. Restauraci najdete v 7.patře obchodního domu La Rinascente. 

Další tip kam na dobré jídlo je dle našich návštěv restaurace MOTTA a Bar Duomo.

   

Na skvělý aperol si můžete zajít do vyhlášeného podniku Terrazza Aperol. Tento podnik se nachází přímo na Piazza Duomo. Mimochodem zde vznikají ty nejvíce fancy instagramové fotky s aperolem v ruce v pozadí přenádherné milánské katedrály. :) 

Vynikající kávu si můžete dopřát v podniku Cracco, kde mimo to také vaří a mají skvělé gelato (= zmrzlina, Italové si potrpí na jejich názvosloví). Cracco najdete v Gallerií Vittorio Emanuele II. Zde se také nachází vyhlášený koutek s italským gelatem Amorino.

      

Poslední tip na perfektní kávu (a dezert) spojenou s netradiční atmosférou je Starbucks Reserve

      

Milán je městem módy a já, jakožto milovnice módy, proto nemohu vynechat doporučení na místa, kam vyrazit za nákupy. Za navštívení stojí La Rinascente. Obchodní dům má 8 pater a mimo módu zde najdete obchody s domacími potřebami, kosmetikou, restaurace i kavárny. 

   

   

Jednou z nejstarších nákupních galerií je Vittorio Emanuele II. Galerie nabízí luxusní značky jakými jsou např. YSL, Chanel, Louis Vuitton, Prada…

      

Když budete mít štěstí, luxusní kousky můžete „ulovit“ v D Magazine Outletu.

Mnoho dalších a lepších obchodů si můžete užít přímo v uličkách „módního čtyřúhelníku“ Quadrilatero della Moda

   

Jelikož jsem se při psaní článku rozvášnila a článek je už příliš dlouhý :D, námi doporučené památky vám sem jen sepíšu do bodů. Těmi jsou:

Duomo di Milano (stojí opravdu za navštívení)

- Galeria Vittorio Emanuelle II.

- Teatro Alla Scala

- Sforzesco

 

Tímto můj článek končím a loučím se s vámi.

Vaše M.

Zpět na přehled

Nahoru