Travel

MALDIVES (part III.)


Svou poslední část článku o Maledivách budu věnovat vytyčeným dnům plných zážitků. Setkala jsem se s názory, že se na Maledivách budeme nudit. Přece jen jsme ubytovaní na atolu, který je ani ne 1 km „velký“. Opak je pravdou. Resort nabízí pestrou škálu aktivit od potápění, šnorchlování, tennis, fitness, výlety, po relaxační procedury jako jsou masáže, aroma zábaly atd. I my jsme pár věcí využili, což můžete sami posoudit dle fotek. :))

Jako první z nezapomenutelných zážitků, který můžete na fotografiích vidět, je snídaně na vodě, která k Maledivám neodmyslitelně patří (pokud tedy máte bazén jako součást ubytování). Tuhle snídani v ceně nemáte, je třeba si ji minimálně den dopředu objednat a vybrat si pokrmy, které chcete, aby byly součástí. Snídaně na vodě vychází v přepočtu na 2 500 Kč. Je to sice větší investice, ale rozhodně za to stojí. :))

Dalším nezapomenutelným dnem naší dovolené byl výlet za delfíny. Loď na nás čekala kolem 4. hodiny, kdy jsme vyrazili s malou skupinkou lidí na širý oceán. Plavba trvala přibližně hodinu. Na lodi vládla příjemná atmosféra v doprovodu drinků a dobré společnosti. :) Na delfíny jsme sice neměli velké štěstí, viděli jsme pouze "ploutvičky" vykukující nedaleko lodi, ale i tak tento den považuji jako za jeden z nejhezčích. Při zpáteční cestě nás čekal nezapomenutelný západ Slunce.

   

Co by to bylo za dovolenou bez pořádné thajské masáže? Resort nabízí širokou škálu wellnessových procedur. Nejsou sice zahrnuté v ceně, ale máte na ně budget 50 $. Vybrat si můžete jakýkoliv druh masáže, dobu masáže, na jakou partii těla se zaměřit atd. Já si zvolila jemnou relaxační aroma masáž celého těla na 60 minut. Nejen, že masáž trvala snad hodinu a půl, rozmasírovaný jsem měla každý "kousíček" svého těla, ale také mě po masáži čekalo příjemné překvapení. Slečna masérka - ta droboučká milá Thajka mi upletla ve vlasech krásné copánky. Lepší a preciznější masaž jsem v životě nezažila.. 

Co se rozhodně vyplatí, je vstávání s východem Slunce. Slunce zde vychází každé ráno přibližně v 5:40 hod a ten pohled za to stojí. Abych se přiznala, fotky pořizoval můj přítel. Zbytek si domyslete sami. :D Takový západ Slunce má ale také něco do sebe. Jelikož je to rovníková oblast, Slunce zde zapadá v 18:30 hod a do půl hodinky je tma jako v pytli. :))

Jakmile je venku nepříznivé počasí, nemusíte se ničeho obávat. Resort vám zajistí plno dalších aktivit. My jsme na počasí měli velké štěstí, nespadla ani kapka deště. Jeden den sice sluníčko nesvítilo, ale to nám v ničem nebránilo. Naopak nám takový den přišel vhod. Teplota vzduchu byla pořád 30 stupňů, a tak jsme se nemuseli vyhýbat ani koupání.

 

Pevně doufám, že články a naše zkušenosti z Malediv jsou přínosem pro ty z vás, kteří uvažují nad dovolenou do této pohádkové destinace, která se nedá jinak nazvat než rájem na zemi. <3

Za sebe vám mohu napsat, že kdyby můj cestovatelský wish list byl o něco kratší, budeme cestovat už jen na Maledivy. Vím jistě, že jsme tady nebyli 100% naposledy a už teď, když mám volnou chvíli a relaxuji u kávy se svým iPadem, tak projíždím internetové stránky s novými resorty. :D

 

Mějte krásný letní den!

Vaše Mel

Zpět na přehled

Nahoru