Travel

DREAM COMES TRUE – MALDIVES (part I.)


Krásný slunný den! Omlouvám se za delší časovou prodlevu. V poslední článku jsem se zmiňovala, že nás čeká dovolená a že vás budu všude brát „s sebou“. Protože jsem v psaní blogu úplně na začátku a o mém blogu ví snad jen moje rodina, situaci jsem přehodnotila a rozhodla se, že si dovolenou užiju bez veškerých elektronických zařízení kromě foťáku (bez památečních fotek by to nešlo), a že jednotlivé články budu psát až po návratu domů. 

Jak jste si mohli všimnout už v nadpisu, naší cílovou destinací se staly Maledivy. Maledivy mám na svém cestovatelském wish listu snad od dětství a upřímně mě nikdy nenapadlo, že bych se tam někdy podívala. Vždy jsem je považovala za nedostupnou destinaci. 

Když jsme se s přítelem domluvili na konkrétním termínu dovolené, následoval výběr místa. Asi to bude pro někoho z vás znít jako klišé, ale nám bylo jedno, kam se podíváme, důležité pro nás bylo, že budeme spolu a že nám vyjde po takové době dovolená. <3 

Můj přítel kromě Ameriky nemá žádné jiné cestovatelské přání, a tak výběr místa byl hlavně na mně. Při pročítání mého wish listu jako první navrhl Maledivy a já zásadně nebyla proti. :)) 

Po stanovení našich společných požadavků, jsme se obrátili na několik cestovních kanceláří. Takhle daleko bychom si cestovat bez CK netroufli. Protože jsme měli na výběr resortu dostatek času (cca 2,5 měsíce), podrobně jsem pročítala všechny dostupné informace a recenze na naše favoritní resorty. Neměli jsme nějaké obzvlášť náročné požadavky, proto škála s resorty byla opravdu rozsáhlá. Přáli jsme si 5* resort na 9 dnů, all inclusive stravování a bydlení ve vodní vile – ta k Maledivám neodmyslitelně patří a nebydlet v ní, jako bychom Maledivy nenavštívili. :D

Po pečlivém výběru jsme si nakonec zvolili resort Sun Siyam Iru Veli prostřednictvím CK Deluxea.

Mimochodem CK Deluxea.cz vám vřele doporučuji. S poskytnutými službami jsme byli moc spokojení. :)) 

Letěli 1.6. z Prahy s Emirates. Jelikož neexistuje přímý let, museli jsme přestupovat v Dubaji. Na přestup jsme měli 3 hodiny. Než jsem si prošla obchůdky na dubajském letišti, ani jsem se nenadála, a už jsme seděli v letadle do Male (=hlavní město Malediv). 

   

Když jsme si po příletu do Male myslela, že máme nejnáročnější část cesty za sebou, byla jsem na omylu. Autobusem z letadla na letiště, z letiště převoz do sálonku patřící našemu resortu, poté přesun k hydroplánu, kde nás čekal 45 minutový let s 2 zastávkami na dalších resortech. Sice jsme se v hydroplánu málem uvařili, ale ten zážitek za to stál. Při výstupu z hydroplánu nás čekala loď, která nás dopravila na pobřeží našeho resortu, kde se nás už přívětivě ujali zaměstanci... :)) 

   

…Teď by následovalo dlouhé ticho, kdybych vám to vyprávěla, protože jsem oněměla. Do očí mi vyhrkly slzy dojetím, poněvadž krásnější místo jsem v životě neviděla. Můj přítel byl na tom podobně. Byli jsme z cesty vyčerpaní, ale šťastní, že jsme spolu a na nejkrásnějším místě na světě… <3 

 

Tady bych ukončila první část článku o naší vysněné dovolené a nechám vám zde pár fotek. Snad se budou líbit a já se zase brzy ozvu. 

M. 

Zpět na přehled

Nahoru