Travel

CHRISTMAS TIME IN POLAND


Tak vás po delší době opět zdravím a mám pro vás nový cestovatelský článek! Tentokrát jsme se nevydali za sluníčkem, ale za sněhem. Co by to bylo za Vánoce, kdybychom vánoční atmosféru měli bez sněhu? Protože v Česku nám ho moc nenapadlo, museli jsme se za ním vydat do Polska a to konkrétně do turisty navštěvovaného města Zakopané. Nejen, že je tohle horské město známé pro svá nádherná panoramata, která jsou tvořena polskými Tatrami, ale také se tu každoročně konají závody ve skocích na lyžích. 

Původní plán byl, že v Zakopaném strávíme s přítelem Štědrý den včetně svátků, a poté se vydáme na Moravu za rodinou, kde všichni společně oslavíme „druhé“ Vánoce. Byl to velmi lákavý plán, protože hotel, ve kterém jsme byli ubytovaní, poskytoval pro vánoční událost jak stromeček na pokoji, tak štědrovečerní večeři včetně tradic a zvyků. Nakonec jsme usoudili, že Štědrý den přece jenom prožijeme spolu doma a na svátky pojedeme za rodinkou. :))

Do Polska jsme odjeli hned druhý den, co přítel dostal volno, což bylo 20. prosince a návrat byl 23. Teda řeknu vám, příjezd domů den před Štědrým dnem, byl docela fičák. :D Vybalit, vyprat, pověsit 3 pračky, vyžehlit, uklidit, udělat bramborový salát, zabalit poslední dárky.. No, takhle – zvládlo se to, ale jestli si chcete užít Vánoce plné pohody a klidu, doporučuji návrat domů o den dříve. :D 

A teď zpět do Polska. Ubytovali jsme se v krásném hotelu, který doporučujeme všemi deseti! Jedná se o Nosalowy park hotel. Při výběru hotelu jsme se rozmýšleli ještě nad hotelem Aries hotel & SPA. Krásný 5* hotel, ale poněvadž cestujeme s naší chrtičkou Umičkou a tento hotel neubytuje psí mazlíčky, výběr byl jasný. A rozhodně nelitujeme. Pokoj byl moc hezký, čistý a potěšilo nás překvapení pro naši Umu – měla připravený pelíšek, pamlsky a malou hračku. :D Jídlo, servis, wellness hodnotíme také velmi pozitivně. 

Naše dny v Polsku byly plné procházek, zimních radovánek, ochutnávek místních pokrmů, odpočinku včetně wellnessu, másáže a válení se v posteli u vánočních filmů. 

Samozřejmě vám sem přidám nějaké fotky a sepíšu doporučení na místa, kam se rozhodně musíte vydat a také dám zase tip na nějaké super restaurace. :))

Náš "vánoční" pokoj v Nosalowy parku

Ranní výhled

#breakfastlover

 

 

Přeji krásné Vánoce plné lásky, pohody a do roku 2022 jen to nejlepší!

 

Mějte se krásně, Vaše Mel!

 

Zpět na přehled

Nahoru